czwartek, 2 kwietnia 2015

Po przerwie.

Zrobiłam sobie ostatnio sporą przerwę na blogu. Nie było to moim zamiarem, ale jak to się mówi najczęściej w takich sytuacjach - tak jakoś wyszło. „Gdzie byłam jak mnie nie było?”.
Dwa razy zaliczyłam z Królewcem wypady jednodniowe w nasze piękne góry. Pierwsza wycieczka była na Krawcowy Wierch, a druga na Baranią Górę. Oba wypady miały w sobie to "coś" co nas nakręca na kolejne wyjścia. Można się świetnie "zresetować" podczas takich "spacerów".To są zdjęcia ze szlaku prowadzącego na Krawcowy Wierch. Pogoda była cudowna!Jest to najmniejsze, ale i najpiękniejsze (z zewnątrz) schronisko w jakim byłam do tej pory (Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu).


Fajnie tak mieszkać... Wychodzisz z domu a tu las, hale i góry :), tylko gorzej jak nagle zabraknie naszych ulubionych przekąsek. Wypad do sklepu nabiera nowego znaczenia :).

Z naszej drugiej, pieszej wycieczki na Baranią Górę nie mamy żadnych widokowych zdjęć. Pogoda była dość kapryśna - było mgliście, śnieżnie i wietrznie. Co do samego schroniska muszę przyznać, że jest koszmarne. W tym wypadku nie mam pojęcia co architekt miał na myśli...

Jednak jako dowód naszej wędrówki przedstawiam pozowane zdjęcie prześlicznej i młodziutkiej Salamandry. Jej obecność to świetny znak, ponieważ podobnie jak raki zamieszkuje tylko w naprawdę czystych miejscach.
Podczas tej wyprawy zrobiliśmy w sumie 25,5 km. Biorąc pod uwagę fakt, że jakieś 3 km szliśmy - przynajmniej ja - na czworakach (zapadaliśmy się co krok w śniegu prawie po pas) uważam wypad za naprawdę udany i wyczerpujący.

Poza tym wróciłam powolutku do mojego ukochanego/znienawidzonego (zależy z jakiej perspektywy spojrzeć) biegania.  Oczywiście, jak każdy początek po dłuższej przerwie był ciężki (walka o każdy oddech, krok i metr). Jednak już w tym momencie mogę sobie pozwalać na zabawę z tempem :). Gdy jestem w domu rodzinnym to moja ulubiona trasa.


Mały ruch (poza niedzielną porą poobiednią) i fajne widoczki :).


 Uwielbiam biegać o zachodzie słońca!Tylko czekać, aż się wszystko pięknie zazieleni.

Poza tym pochłaniam ostatnio sporo książek (teraz mam "fazę" na książki o tematyce sportowo/żywieniowej, jakby inaczej :)). Jestem książkoholiczką, dlatego w dzień kobiet zamiast kwiatów dostałam od Królewca kilka fajnych pozycji (którymi już wcześniej byłam zainteresowana). Już niebawem planuję wrzucić swoje przemyślenia na temat moich nowych i starych odkryć książkowych.


4 komentarze:

 1. Piękne widoki i świetnie, że wróciłaś!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, ja Baranią Górę zaliczyłam w zeszłym roku ale na Krawcowym Wierchu jeszcze nie byłam. Zdjęcia wyglądają tak zachęcająco, mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne widoki, a góry prawie tak samo jak może wielbiam :)
  Pozdrawiam,
  fit-healthylife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...