poniedziałek, 15 września 2014

Słowem wstępu.

Witam serdecznie na moim blogu.

       Świadomość żywieniowa i aktywność fizyczna jest tematyką, która od lat wzbudza moje zainteresowanie. W przypływie impulsu postanowiłam przelać wszystko to czego nauczyłam się przez lata i czego doświadczyłam, na elektroniczny papier jako pewnego rodzaju poradnik. Dla kogo on ma być? Myślę, że dla każdego kto chciałby zacząć świadomie budować swoje nawyki żywieniowe, kogoś kto chciałby rozpocząć swoją przygodę ze sportem jak i dla kogoś kto jest już obeznany w temacie i chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami i zdobytą wiedzą.

      Nie uważam się za alfę i omegę - uczymy się w końcu przez całe życie, zwłaszcza w takim temacie jakim jest żywienie i aktywność fizyczna. Co chwilę zmieniają się normy i zasady odżywiania, pojawiają się nowinki, które zaprzeczają całkowicie dotychczas przyjętym tezom i przekonaniom. I jak tu nie oszaleć? Komu wierzyć? Myślę, że najlepsza odpowiedź brzmi – SOBIE.

       Zainteresujmy się naszym zdrowiem. Nie wierzmy we wszystko co mówią w telewizji – że możemy jeść ile chcemy, a i tak z łatwością spalimy niepotrzebny tłuszcz i schudniemy bez potrzeby ruchu, za pomocą kilku saszetek z magicznym proszkiem odchudzającym. Zadajmy sobie na pytanie czy jest to w ogóle możliwe? Gdy sami poznamy podstawową wiedzę z odżywiania i spalania kalorii - to już będzie pierwszy, ogromny krok zmierzający do świadomego i zdrowego stylu życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...